CLK Boğaziçi Elektrik Sorgulama

İstanbul içerisinde Avrupa yakasında bulunan elektrik dağıtım ve faturalandırma şirketi CLK Boğaziçi Elektrik olarak bilinmektedir. CLK Boğaziçi Elektrik her faturalandırma döneminde görevli çalışanlarını binalara göndererek sayaç okuması yapar ve bunun sonucunda size bir adet fatura takdim eder. Fakat İstanbul Elektrik Faturası ödeme yapacağım faturam kayboldu ne yapmalıyım, faturamı kaybettim gibi şikayetler sıkça duyulmaktadır. Bu gibi durumlarda korkmanıza gerek yok, zira CLK Boğaziçi Elektrik Sorgulama yolu ile şirketin resmi internet sayfasından ne kadar elektrik borcum var tasasından kurtuluyorsunuz. İnternetten elektrik faturası öğrenme ya da fatura borç sorgulama yapmak istemeyenler, eski faturaları ile CLK Boğaziçi hizmet noktalarına giderek ne kadar borcu olduğunu da öğrenebilir.

İnternetten Boğaziçi Elektrik Faturası Sorgulama
Eğer fazla zamanınız yoksa ya da fatura ödeme işlemlerinizi internetten gerçekleştiren biriyseniz aynı şekilde sorgulamayı da İnternetten Boğaziçi Elektrik Faturası Sorgulama yöntemi ile sağlayabilirsiniz. CLK Boğaziçi internet sitesine giriş yaptıktan sonra online işlemler bölümüne girilir ve sayfadaki borç sorgula bölümüne tıklanır.

Bu bölümde karşınıza çeşitli bilgiler gelecektir. Eğer ev için sorgulama yapmak istiyorsanız Sorgu Türü, Diğer boşluğunda kalmalıdır fakat kamu kurum ve kuruluşları için borç sorgulama yapıyorsanız sorgu türü değişmelidir. Bunun ardından Abone No ile TC Kimlik no bilgileri girilir ve sorgulama yapılır. Sorgulama sonrasında aynı site üzerinden devam ederek Kredi Kartı ile Elektrik Faturası Ödeme de gerçekleştirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir